Když jsme před několika lety zakládali naše rodinné květinářství, nikdy bychom si bývali nepomysleli, že budeme tak úspěšní, jako jsme teď. Začínali jsme v malém. Jedna věc, na které jsme si však od začátku zakládali a na které si zakládáme neustále, je lokálnost. U nás žádné květiny z dovozu nepořídíte. Bohužel tak tomu je u většiny ostatních obřích květinářství, které nejčastěji prodávají květiny z Holandska nebo růže z Afriky. sanace plísně

Dovedete si představit, jak moc velkou vzdálenost musely asi urazit? Kolik emisí oxidu uhličitého se přitom uvolnilo do ovzduší? Ekologie a lokálnost vždycky byly jedny z našich největších hodnot, ještě bychom snad dodaly etičnost. Jelikož nechceme více přispívat k už tak narůstající klimatické změně, tak jsme se takto před lety rozhodli. A za to rozhodnutí jsme neskutečně rádi. Tuto znalost se snažíme předávat i našim klientům a klientkám. Jenže květinářství je místem, kde je neustále hodně vlhko, tudíž je potřeba o něj pečovat. Nedávno se nám na obchodě objevily plísně. Naše fasáda se nečistila roky, tak jsme si řekli, že do ní zainvestujeme.

plísně v bytěpříčiny vzniku plísní

Googlili jsme…

Googlili jsme na téma sanace plísně, až jsme se progooglili ke firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ta se nám nejvíce zamlouvala. Společnost je totiž hrozně jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou, za pomocí pěny, která se na fasádě dlouho udrží. Ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Z fasády nám navíc také odstranili také vodní kámen a veškeré ulpěné nečistoty, které na ní byly za všechny ty roky. Kterých jsme si ani my sami nevšimli. Teď už ale k samotnému postupu čištění.

V první etapě pracovníci provedli mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Po této fázi už nebylo potřeba dávat novou fasádní výmalbu. Ovšem i tu firma nabízí. Ve druhé etapě pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu čtyřiadvaceti hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tím je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem.

jak řešit černou plíseňnečistoty na fasádě

Tento nátěr je…

Tento nátěr je dokonce technologií jednadvacátého století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let. Navíc společnost nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. Takže kdybyste byli nespokojeni, můžete se jim bez obav ozvat. A oni vám určitě vyjdou vstříc. Pracovníci také vysvětlili, že nátěr LSG funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Nátěr by měl vydržet skutečně několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě jakž takž fungovat. Dle slov pracovníků. Takže moc děkujeme této společnosti a snad se bude i nadále dařit! sanace plísně