Přestože…

Přestože se náš Dům dětí a mládeže nachází na malém městě, je hojně využíván. Uskutečňujeme vzdělávací, zájmovou činnost nejen pro předškoláky, žáky a mládež. Ale naše zařízení navštěvují i dospělí zájemci, především v jazykových kurzech. Během roku zde pořádáme i  několik příležitostních akcí. V Domě dětí a mládeže máme některé místnosti, ve kterých máme podlahy, pokryté koberci. Jelikož byly i přes běžný úklid koberce značně znečištěné. Vedení našeho zařízení rozhodlo, že se nechají odborně vyčisti a já byl pověřen realizací tohoto úkolu. V místě našeho okolí nebyla žádná firma, která se čištěním koberců zabývá, tak jsem byl nucen vybrat nějakou firmu na internetu. Nepředpokládal jsem, že je na internetu tolik firem, které se zabývají čištěním koberců. Takže jsem byl trochu zaskočen. Většina firem, která nabízí čistění koberců používá zastaralou levnější metodu. Kdy chemie působí pouze na povrchu koberce a není zcela zapracována hluboko dovnitř kobercr, a proto není tak kvalitní.

 

Nakonec…

Nakonec jsem se rozhodl pro kobercové čističe Vyčištění koberců Praha 9, protože tato firma  disponuje velmi kvalitním zázemím  s odborně zdatnými pracovníky, moderním strojovým a nástrojovým vybavením, která při své činnosti používá pouze nejkvalitnější přípravky. Čištění koberců se firma zabývá řadu let a zdokonalila svoji  kotoučovou metodou, která spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení. V podobě kotoučového stroje. Firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. nabízí celou řadu služeb, které se dají v budoucnu využít, a to čištění všech možných skleněných ploch, mytí a voskování podlah, čistění čalounění, mytí oken a žaluzií. Tyto služby provádí po celé České republice včetně malých měst, ve Slovensku, Rakousku a Německu. Co se týče našeho koberce, bez problémů jsme si domluvili termín čištění, který nám vyhovoval.

 

Zaměstnanci…

Zaměstnanci se dostavili v přesně dohodnutý čas bez sebemenšího zdržení. Pomocí šamponavacího stroje nanášeli saponát na celou plochu koberců, který pomocí kotoučového stroje zapracovávali do koberců tak dlouho, dokud nebyly čisté. Nakonec koberce vysávali dosucha vysoce výkonným třímotorovým vysavačem. Při vysoušení došlo k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu vyfoukal a provzdušnil. Tato metoda je skutečně účinná a jejich chemie působí také dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu a ničí mikroorganizmy, takže dochází i k odstraňování roztočů, které mimochodem v koberci určitě také nechcete. Tato služba sice nepatří mezi nejlevnější, ale určitě se vyplatí. Zárukou je totiž úplně dokonale čistý koberec. Koberce po vyčistění vypadaly skvěle, od té doby je snadnější jejich údržba. Vše co by vás mohlo zajímat  o této firmě najdete na jejich internetových stránkách. Upřímně vám doporučuji se tam podívat!