Zdaleka ne vždy jsou stavební projekty promyšlené do posledního detailu. My jsme nedomysleli praktickou stránku věci. Totiž, abych to uvedl na pravou míru, mytí oken v našem sportovním centru je velmi těžký úkol. Bez patřičného vybavení se k velké částí prosklených ploch nedostanete. Během doby, co se zabývám správou tohoto centra, řešíme jejich mytí dvěma způsoby. Buď zkoušíme najít úklidovou firmu, na kterou by bylo spolehnutí.

Měla patřičné vybavení a certifikaci pro práci ve výškách a samozřejmě aby práci vykonala kvalitně. Takovou zpravidla nenacházíme a postupně práci zkoušíme zadat kompromisním kandidátům, se kterými ale stejně nejsme spokojeni. Nebo se mytím oken jednoduše nezabýváme až do té doby, než je jejich znečištění opravdu neúnosné. V tom okamžiku se opět pokoušíme najít vhodnou úklidovou firmu. Je to holt začarovaný kruh, ze kterého se snad brzy dostaneme.

Naděje…

Naděje nám totiž nyní po dlouhé době svitla. Ve chvíli, kdy jsme se seznámili s úklidovou společností, velmi jsme doufali, že našemu hledání učiníme jednou pro vždy konec. Organizace má totiž pro Výškové mytí oken příslušné certifikace a jsou patřičně vyškoleni. Práci provádějí v souladu s pravidly bezpečnosti.

Samozřejmě disponují veškerým potřebným vybavením pro mytí oken ve výšce. Komunikace je s nimi perfektní a práci, kterou odvádějí, si nemůžeme dostatečně vynachválit. I k těm nejhůře dostupným oknům se vždy dostanou. A navíc je umyjí stejně dobře jako okna dostupná v pohodlí ze země.

Postarají…

Postarají se o perfektní čistotu parapetů, okenních rámů, vymetou případné pavučiny. Na mytí skel používají své zaručeno metody. Sklo nejprve důkladně zbaví všech nečistot pomocí saponátu a vody. Gumovou stěrkou vše pečlivě odstraní. Suché sklo pak leští bez leštidla jen plenou z bavlny. Okna jsou tak perfektně čistá a beze šmouh. Také nám řekli o možnosti aplikace nanoimpregnace, která by okna chránila před nečistotami až několik let.

Při velkém počtu oken v budově a jejich nelehké dostupnosti by se nám impregnace vyplatila. Jejich zaměstnance jednoznačně doporučuji, takovou profesionalitou a poctivostí se může pochlubit jen málokterá firma. Doufám, že takový tah na branku jim ještě dlouho vydrží. Pak se můžeme těšit jen na dlouhá spokojená léta. A SERVIS LIPKA, s.r.o.