I když jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování. Tak i tak je potřeba jim věnovat pozornost a pečovat o ně. Rozhodně není dobré čistit je levnými čisticími prostředky nebo je dokonce kartáčovat obyčejnými kartáči. Protože to je spíše návod na to, jak si podlahu zničit. A to by byla velká škoda, proto je lepší jejich čištění svěřit odborníkům. Toho si byli vědomi i jedni z našich zákazníků. Protože než by se raději pustili do čištění podlah sami, vyhledali naši pomoc.

Jednalo se o čištění podlah v jedné redakci. Měli sice v budově úklidový tým, ale i tak nebyli se stavem podlah spokojeni. Tak se rozhodli využít našich služeb. U nás si zakládáme na používání jen těch nejmodernějších technologií a kvalitních kosmetických přípravků. Náš kotoučový stroj a chemie si dokážou poradit prakticky čímkoli. Ovšem ale je také třeba dívat se na to, že je podlaha roky nečištěná a velice zanedbávaná, není v ničích silách dokázat, aby vypadal opět jako nová.

Proto…

Proto se nevyplatí čištění zanedbávat. Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků.

Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu. Což je právě chemie zásaditá. Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace. Což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy.

Proto…

Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Strojovým čištěním podlah se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva. Která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt.

Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná. Ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. To se zalíbilo i našim zákazníkům, tak si jej na podlahy nechali nanést. Díky němu nebudou mít s podlahou žádné starosti na velmi dlouhou dobu. A SERVIS LIPKA, s.r.o.