Pracuji jako jeden ze správců na jedné univerzitě a už delší dobu se tak nějak řešilo, že podlahy v našich laboratořích už opravdu nevypadají nejlépe. A tak jsme přesvědčili vedení, že by bylo potřeba je nechat profesionálně vyčistit. Vlastně jsme je ani moc přesvědčovat nemuseli, protože sami naznali, že ty podlahy už opravdu volají po pořádném vyčištění. Takže jsme se začali dívat po nějaké úklidové firmě. A nakonec jsme si vybrali.

Tato firma měla totiž nejlepší reference. A byla to rozhodně vynikající volba. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém dojet v takovou hodinu, která nám nejvíce vyhovovala. Pracujeme i o víkendech, takže čištění muselo probíhat ve večerních hodinách. Vysvětlili nám, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie.

Jejich…

Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech se používá i kyselá chemie, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění je nevhodná, proto pracují víceméně jen se zásaditou chemií.

A ta se o naše podlaha perfektně postarala. Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a naše podlaha byla zase čistá, byla jsem z toho v úžasu. Dále mi doporučili, abychom si nechali podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti.

Vosk…

Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný protiskluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah.

A je pravda, že od té doby se nám podlahy udržují mnohem jednodušeji. A tak jsme začali jejich impregnaci podlah využívat pravidelně, protože jsme s nimi byli moc spokojení. Pro více informací se podívejte na jejich internetové stránky. Určitě tam najdete vše, co byste z úklidových služeb mohli potřebovat. A SERVIS LIPKA, s.r.o.