Nedávno jsme si nechali v kuchyni spravovat přívod vody. Tlak v kohoutku u dřezu byl poslední dobou hrozně slabý. Voda sotva tekla. A navíc voda také blbě odtékala, takže průšvih na druhou. Takže když to došlo do stavu, kdy ani pomalu nešlo už umývat nádobí, rozhodli jsme se, že s tím musíme něco udělat. Samozřejmě jsme zkoušeli do odpadu nalít všelijaká různá chemická svinstva, ale žádný efekt to nemělo.

Problémy se dřezem

Původně jsme si mysleli, že to bude jen drobná úprava. Že si pozveme instalatéry, ti to prošťouchnou nějak a bude. Ale to jsme se teda pěkně spletli. A měli jsme asi i smůlu na zvolené instalatéry. Manžel je docela trefně nazval jako Pata a Mata. Protože pozvat si ty dva domů byla opravdu tak trochu pohroma. Potom, co odešli, jsme s manželem bilancovali, jestli vlastně neudělali víc škody než užitku. Ale to už bylo samozřejmě po všem, takže nám nezbývalo než se tomu zasmát. I když mně bylo spíše do breku.

Nešikovní instalatéři

Samozřejmě, prošťouchnutí trubek, jak jsem si já naivně myslela, že by stačilo, to nebylo. Muselo se sekat a tady ti dva „umělci“ to rozhodně nepojali v duchu, že méně je více. A nějaké estetično jim také nic neříká. Takže jako joo, odpad nám spravili, kohoutek taky funguje. To jim zas nemůžu křivdit. Ale zbytek byla fakt katastrofa. Jak sekali, tak poničili kachličky v kuchyni. Pak sekli ještě na jednom místě. To pak jen tak zalátovali horkou jehlou, takže to u nás v kuchyni vypadá, jak kdyby tam bouchla bomba. A ještě jsem málem obrečela zničenou podlahu.

Sestřina rada

Říkala jsem to sestře, které jsem podlahu už už začala oplakávat, ale ta mě zarazila. Řekla, že na to je ještě brzo, ať určitě zavolám firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Že se jim stalo obdobný případ v práci, a právě tato společnost jim pomohla podlahu uvést do původního stavu. Zprvu jsem byla nedůvěřivá, ale říkala jsem si, že za pokus nic nedám. A ještě, že jsem to tak opravdu udělala. Protože A SERVIS nás zachránil.

Je to úklidová firma, která se mimo jiné zabývá strojovým čištěním podlah a koberců. A mají tak účinnou technologii, že jsou schopni dokonce vyčistit i podlahu silně znečištěnou po rekonstrukcích nebo zednických pracích. Tato firma používá strojové čištění, konkrétně metodu kotoučového stroje. Která je v současnosti tou nejmodernější a nejúčinnější (jak jsem si jako zvědavá ženská dohledala na internetu).

Odborná pomoc

Samotná práce, když pracovníci došli, probíhala tak, že podlahu nejdříve kvalitně vydrhli pomocí velmi účinné čisticí chemie. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následovalo odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočili čistou vodou, aby se prý neutralizovala od zbylého chemického roztoku. Pak už se podlaha nechala jen doschnout. Po zbytcích cementu a dalších věcí, co tam „Pat a Mat“ zanechali, nezůstalo ani památky. Firma Vyškov podlahy, mytí  předvedla, co umí.