jak vyčistit koberecStala se Vám nehoda v podobě vyteklé svíčky na koberci? Vlivem náhody a nerozvážnosti jste si zničili koberec voskem a jediné řešení, které Vás napadá je vyhození. Nemusíte zoufat zde najdete několik možností, jak je možné vosku se zbavit. Nejdůležitější, ale je nechat vosk před jakoukoli manipulací zaschnout! Protože manipulace s horkým voskem by mohla být nebezpečná, mohli byste se akorát popálit. Ale především byste akorát ještě více rozšířili vosk po koberci.

První možností je nechat vosk zaschnout a následně jej vydrolit. Je to však namáhavé a se 100% úspěchem se setkáte jen, když máte koberec s hustým, ale krátkým chlupem. Po vydrolení a odstranění vosku je dobré koberec ještě vysát a následně vydrhnout kartáčem, aby se odstranili i malé zbytky vosku a mastná skvrna, která by mohla zůstat.

Druhou…

čím vyčistit koberecDruhou často užívanou metodou využitelnou i pro koberce s vyšším chlupem je použití utěrky a žehličky. Utěrkou přikryjete skvrnu od vosku a následně přejedete žehličkou, která není ani příliš žhavá, ale ani studená. Vosk se postupně bude z koberce nalepovat na utěrku až se z koberce odloupne úplně. Pokud však vosk zatekl do hloubky koberce je možné, že ho neodstraníte ani touto metodou.

Než abyste se trápili s kartáčem a drhnutí koberce chemií, čímž byste jej mohli ještě více poškodit, je dobré nechat práci na druhých. Objednání služeb odborníků je právě třetí možnost a z vlastní zkušenosti Vám ji mohu nejvíce doporučit. Odborná společnost vlastní profesionální vybavení tvořené stroji a chemií, které jsou na boj s nečistotami na koberci stvořené. Pracovníci mají mnohaleté zkušenosti s všemožnými typy poškození a znečištění koberce a to znamená i s voskem.

Nechte tedy práci na jiných. Například společnost Praha 9 Koberce, čištění je vysoce profesionální a s jejími službami budete jen spokojeni. I na internetových stránkách této firmy se můžete dočíst spoustu pozitivních recenzí od spokojených zákazníků. A SERVIS LIPKA, s.r.o.