Náš tým specialistů před nedávnem navštívil domácnost, která potřebovala vyčistit koberce od sprejových barev na vlasy. Takové ty výrazné jako zelené a modré, které jsou po umytí z vlasů snadno dolů. Ale bohužel ne z koberců. Proto se raději klienti obrátili na nás, než aby se do tohoto problému pouštěli sami. A to bylo to nejlepší, co mohli udělat.

Lepší je zavolat na pomoc odborníky

Protože pomocí domácí čištění bez pořádných prostředků, které jsou k čištění koberců určeny, si můžete koberec skutečně vážně poškodit. Nejhorší možností je čištění pomocí vody a obyčejného mýdla. To zpravidla způsobí, že se špína akorát rozmaže po koberci a je stále pořád stejně viditelná. Ale naši zaměstnanci a technologie si s tím dokázali poradit během jednoho čištění. Úspěch naší firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.Tepování koberců Brno, spočívá právě ve kvalitní technologii.

Kotoučový stroj je nedocenitelný pomocník

Využíváme silné, a přitom velmi šetrné strojové vybavení v podobě kotoučového stroje. Ten pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou chemii do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce. Nejenže se postará o veškeré nečistoty vašeho koberce, ale kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie.

Koberec vypadá jako nový

Navíc tato kosmetika koberec velmi kvalitně dezinfikuje a provoní celý váš prostor. Poté vše vysokotlaký třímotorový vysavač pečlivě a prakticky do sucha odsaje všechny již zmíněné nečistoty, alergeny a roztoče. Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu neobyčejně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled. Ovšem musíte brát v potaz, že pokud je koberec už opravdu starý a hodně sešlapaný, tak k tomuto objemovému efektu dojít nemůže a koberec bude pouze zbaven nečistot.  Pravidelným užíváním této čisticí metody významně prodloužíte životnost vašich koberců.

Extrakční metodě se raději vyhněte

Koberce bezradných majitelů jsme vyčistili bez jakýchkoli potíží. Naše metoda čištění nepatří sice k těm nejlevnějším, ale za to patří k těm nejúčinnějším. Často používaná extrakční metoda si nedokáže poradit s takovým znečištěním jako kotoučová strojová metoda. Naopak, využívání extrakční metody může dokonce vést i ke zničení koberce. Proto není k čištění koberců vhodná a doporučujeme nechat váš koberec čistit pouze strojovou kotoučovou metodou. U ní se nemusíte bát, že by došlo k jakémukoli poškození, pokud máte koberec, který je možné pomocí této metody čistit. Musíme upozornit i na to, že levné nekvalitní koberce nejsou na toto čištění určené. Nemusely by čištění vydržet, a to i přestože se jedná o šetrnou metodu.