Na konečné…

Na konečné zastávce tramvaje, což plní i funkci přestupního uzlu, je potřeba využívat podchodů. Silnice je totiž čtyřproudová, obrovský provoz, do toho koleje. Takže se už před lety vybudovalo několik podchodů. Aby se lidi bezpečně dostali na potřebný dopravní prostředek. Jak už to tak bývá, tak ony podchody nejsou zrovna útulné. Velmi mile řečeno. Takovéto podchody, tunely a podobně vždy nějakým způsobem lákají vandaly, bezdomovce a všelijaké podivné existence. Takže nejeden cestující těmito podchody vyloženě prolítne. Aby se v podchodu nezdržoval. Někteří mají strach, že je někdo přepadne, nebo okrade. Bohužel, někdy se těmto lidem nelze ani divit. Není to zrovna příjemné místo. Ale my si stojíme za tím, že je stále bezpečnější podchod než přecházet rušnou čtyřproudovou silnici. V souvislosti s touto sítí podchodů ale musíme řešit spoustu problémů. Neustále tam je potřeba posílat úklidová četa. Protože se tam hromadí odpadky, zejména pak láhve od vypitého alkoholu. Poslední dobou nám ale přibyla nová starost. A to graffiti sprejeři.

 

Přestože…

Přestože v podchodu občas projde policejní hlídka, těmto vandalům to nevadí. Přesto si dovolí zeď posprejovat. Takže to došlo do fáze, kdy se v podchodu takovýchto graffiti objevilo několik. A bylo potřeba to řešit na profesionální bázi. Oslovili jsme společnost Odstraňování graffiti Praha . Jedná se o úklidovou firmu, která se zabývá také problematikou odstraňování graffiti. Na trhu působí už více jak dvacet let. Proto si myslíme, že je to jen známka seriózní stálé firmy. A SERVIS poskytuje služby, mezi ně patří odstranění graffiti, čištění graffiti, ochrana proti graffiti znečištění a vandalismu, antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a pouličnímu umění – takzvaný program stop sprejerství. Jedinou účinnou obranou proti bezohledným vandalům, kteří dokážou zeď zničit během pár sekund, je prevence.

 

Proto…

Proto jsme po odstranění graffiti v podchodu využili službu, kterou A SERVIS LIPKA, s. r. o. vyvinul. Jedná se o kvalitní antigraffiti ochranný nátěr – takzvaný AGO. Tato technologie si získala velkou oblibu. A SERVIS ji kromě České republiky poskytuje i na Slovensku a v Rakousku. Díky antigraffitovému nátěru se případný sprejový výtvor vandala nevsákne až do samé struktury fasády. Proto jde pak graffiti snadno oddělat pryč. Co je na této firmě úplně skvělé, že A SERVIS pak zajistí i následný servis. A jako třešničku na dortu jej poskytují zdarma. Tedy v případě, že by se vandalství na zdi opakovalo. Vedlejším účinkem této služby je psychologická manipulace s vandalovým myšlením. A SERVIS má ověřené, že sprejeři svá „díla“ dělají na veřejných místech, aby se jimi mohli chlubit. Je to pro ne otázka jakési zvrácené prestiže. Proto, když A SERVIS graffiti brzo po jeho vzniknutí odstraní, vandal se stáhne do jiné lokality. Zjistí, že se mu to tady nevyplatí. A to jak už časově, tak finančně.