Frekvenčné meniče sú pre mnohé priemyselné prevádzky prakticky nevyhnutné. Vďaka tomuto užitočnému pomocníkovi môžete efektívnejšie využívať elektromotor, znížiť jeho záťaž a tým pádom aj predĺžiť jeho životnosť. Vo VYBO Electric máme pripravených viacero druhov frekvenčných meničov s rôznymi vlastnosťami. Predstavíme vám moderný frekvenčný menič Vector V810, ktorý je  určený predovšetkým do náročnejších priemyselných aplikácií. 

Vektorový frekvenčný menič V810 si hravo poradí aj s najnáročnejšími procesmi

frekvencny menic V810Frekvenčný menič V810 má svoje pevné miesto medzi „Industry“ frekvenčnými meničmi, čo minimálne napovedá o jeho predurčení pre náročné priemyselné procesy a aplikácie. Zároveň sa oplatí spomenúť, že tento frekvenčný menič u nás patrí medzi obľúbenú voľbu najmä zo strany podnikov automobilového priemyslu, energetiky, chemického priemyslu či strojárstva. 

V rámci svojej platformy si dokáže frekvenčný menič V810 bez problémov poradiť s celým spektrom rôznych požiadaviek. V rámci prevádzky tak nemusíte komplikovane využívať viacero systémov. V rámci našej ponuky ide o najvyššiu triedu frekvenčných meničov, čomu zodpovedá aj ich mimoriadne široký výkonnostný rozsah. Štandardne sú totiž tieto frekvenčné meniče vyrábané až s výkonom do 1 000 kW. Dokážu navyše pracovať na výstupných frekvenciách od 0,01 až 3200 Hz (nosná frekvencia je 1 až 16 kHz) a veľkou výhodou je aj štandardne zabudovaná brzdová jednotka. 

Prečo sú tieto frekvenčné meniče ideálnou voľbou aj pre náročné procesy? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Nielenže sú mimoriadne kvalitné, ale zvládajú aj preťaženie na úrovni 180% počas 3 sekúnd či 150% na 60 sekúnd. Bez problémov teda zvládnu aj pravidelné zaťažovanie. Model V810 je zároveň možné dodatočne konfigurovať, takže môžete mať istotu, že presne bude spĺňať požiadavky vašej prevádzky. Neváhajte sa na nás vo VYBO Electric obrátiť a zistite, ako môže tento frekvenčný menič vylepšiť vašu prevádzku.