Neviem, čím to je, ale malé deti jednoducho zbožňujú oblizovanie okien. Alebo aspoň tie moje. Snažím sa ich v tejto aktivite obmedzovať, čo sa dá, ale raz za čas sa k oknám zase prepracujú a s oblizovaním začnú znova, pritom sa ich samozrejme potrebujú držať, takže na nich nechávajú otlačky svojich prstíkov. Manžel ma upokojoval, že toto deťom určite dlho nevydrží, a než toho nechajú, objednáme si párkrát na umývanie okien upratovaciu spoločnosť, aby som nemala stále toľko práce.

 

 

Tento nápad sa mi hneď zapáčil. Len som sa bála, aby firma nepoužívala toxické čističe a leštidlá, ktoré by na oknách ostali a naše deti by ich potom zlízali. Prečítala som si na internete postupy práce mnoho rôznych firiem a najviac ma oslovila táto firma, umývanie zimných záhrad. Písali, že okná leští bavlnenou plienkou. To sa mi veľmi páčilo, vyzeralo to, že by takéto umytie mohlo byť pre moje deti zdravotne nezávadné.

 

 

Dohodla som si s nimi prvé skúšobné umývanie. Pracovníci A SERVISU prišli podľa dohody a pôsobili veľmi solídnym dojmom. Povedala som im o svojich obavách zo zbytkov chemikálií na oknách, uistili ma, že všetok saponát precízne umývajú. Je to vraj tiež dôležité aj preto, aby mohli okná umyť naozaj do čista. Zbytku saponátu by po čase mohli vyliezť a zanechávať nepekné stopy. Boli veľmi milí, dokonca aj na chvíľku sa zahrali s deťmi a potom sa pustili do práce, ktorú odviedli skutočne skvelo. Okná sme mali nádherne čisté a nemusela som sa báť, že by na nich ostali stopy chemikálií. S firmou som úplne spokojná a ich služby si už objednávame pravidelne.