Mít vlastní restauraci byl můj sen už od malička. Proto jsem se rozhodla se na to zaměřit už na střední škole. Potom jsem si řekla, že nejdříve musím nasbírat potřebné zkušenosti a našetřit pár peněž. Po skončení střední hotelové školy jsem nastoupila na pozici pomocné kuchařky v restauraci u nás ve městě. Práce to byla velice náročná, ale opravdu obohacující. Naučila jsem se toho spoustu. Utvrdila jsem si teoretické postupy, co jsme se učili ve škole a taky přišla na to, že řada věcí se dělá přesně naopak.

Moc mě to bavilo, i když jsem neměla moc volna. Časem jsem se vypracovala a stala se vedoucí kuchyně. V práci jsme super parta a to taky dělá hodně. Jednou jsme přišli do práce a na fasádě byl nějaký nápis. Někdo ho tam prostě nasprejoval. Tohle tam opravdu na naší restauraci nemohli nechat. A protože se tak nějak bavíme o všem, řešili jsme i tohle.

Další…

Další den někdo přišel do práce a říkal, že si o tom něco načetl na internetu. Říkali, že pouhé přemalování fasády nestačí. Takže jsme to zavrhli. Je to prý zbytečné a to zejména kvůli tomu, že vystoupí napovrch. Rozhodli jsme se nechat nápis odstranit a teprve potom nápis přemalovat. Na internetu jsme také našli kontakt na firmu Odstranění graffiti Praha, která měla spoustu kladných referencí a zdála se, že je na tuto práci vhodná.

Po telefonické domluvě, kde jsme se domluvili na termínu, nezbývalo než se pustit do práce. Zaměstnanci A SERVIS LIPKA, s.r.o. postupovali následovně. Nápis několikrát co nejvíce zesvětlili, až byl téměř neviditelný a poté fasádu přetřeli znovu fasádní barvou. Stejně jako si jeden z kolegů přečetl na internetu. Zaměstnanci A SERVISU nás upozornili na to, že pokud bychom fasádu pouze přetřeli, bez předchozího odstranění, po nějakém čase by graffiti vystoupilo napovrch.

A tím…

A tím by byla celá práce zbytečná. Zkušenostem profesionálů věříme, v A SERVISU totiž dlouhodobě odstraňují graffiti téměř ze všech povrchů. Navíc nás informovali o tom, že při odstranění graffiti z povrchů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem je úspěšnost odstranění 60 – 90 %. Také nám řekli, že po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit.

A proto doporučují nechat fasádu opatřit antigraffitovým nátěrem. V našem případě se to naštěstí povedlo, ale toto opatření jsme přesto aplikovali. Antigraffitový nátěr zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem. Celý tým naší restaurace byl s prací firmy A SERVIS spokojený.