Doma máme podlahu z marmolea. Snažím sa o ňu starať, ale na tento druh podlahy musím veľmi šetrne. Aby som predĺžila jej životnosť, snažím sa ju nechávať pravidelne čistiť profesionálmi. Problém je ale v tom, že nikdy neviete, ktorá upratovacia firma je kvalitná. Zo začiatku som skúšala parné čistenie, ale nemalo to skoro žiadne výsledky. Prešla som potom postupne na rôzne iné metódy, až som nakoniec zostala u strojového čistenia, ktoré ponúka A SERVIS LIPKA, s.r.o., Čistenie podláh Bratislava. A som konečne spokojná.

Konečne je o moju podlahu postarané do hĺbky a pritom veľmi šetrne. Z toho som mala pôvodne najväčšie obavy, aby strojové čistenie a použitý čistiaci prostriedok podlahu nezničili. A SERVIS ale používa čo najšetrnejšiu chémiu so zásaditým pH a práce stroja je k povrchom podlahy tiež veľmi ohľaduplná.

Kotúčový stroj…

Kotúčový stroj zametá podlahu jemnými štetinkami a s prispením chémie odstraňuje všetky nečistoty, aj tie hlboko zašliapané. Vlhkosť, špina aj prípadné mastné škvrny sa potom odsajú vysávačom s gumovými lištami na hubicu. Aby sa zabezpečilo, že na podlahe nezostanú žiadne zvyšky použitej chémie, pretrú pracovníci firmy podlahu čistou vodou.

Podlaha po vyčistení vyzerá vždy nádherne. Je krásne čistá, leskne sa a príjemne vonia. Pracovníci firmy mi tiež odporučili, aby som si na podlahu nechala naniesť vosk. Tým by sa mala podlaha zakonzervovať, vydržala by čistá dlhšiu dobu, jej umývanie by bolo jednoduchšie a menej by to na nej kĺzalo. Predovšetkým to kĺzanie ma núti k zamysleniu. Býva s nami babička a tá by navoskovanie ocenila asi najviac.

Ešte to musím zvážiť, ale mám k tejto firme úplnú dôveru, takže ak sa rozhodnem pre vosk, jednoznačne oslovím ich a nepochybujem, že výsledok bude paráda.