Chceli sme omladiť našu podlahu v byte a nechať ju vyčistiť odborníkmi. Ale dôkladné čistenie podlahy nie je jednoduchá vec, to dobre vieme. Máme prírodné lino, takže sme mali obavy, aby sa čistenie nevymklo z rúk a podlaha na tom nebola horšie než predtým. Potrebovali sme si najať firmu, ktorá bude mať veľa skúseností, bude teda zaručene vedieť, čo robí. Ďalšia vec, na ktorú sme sa pri výbere sústredili, boli spokojní zákazníci. Skúsenosti s čistením podlahy a množstvo spokojných zákazníkov mal viac než dosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., Strojové čistenie podláh.

Preto sme zavolali na ich centrálu, aby sme sa popýtali, ako u nich čistenie prebieha. Pretože sme dostali uistenie, že na čistenie podláh používajú jedine šetrnú zásaditú chémiu a samozrejme ju tiež upravujú podľa materiálu podlahy a s prírodným linoleom majú mnoho skúseností, ihneď sme si dohovorili termín čistenia.

Pracovníci firmy

Pracovníci firmy sa začali činiť hneď po príchode. Naniesli na podlahu čistič, ktorého pach nezamoril celú miestnosť, ako som sa bála, ale naopak bol veľmi príjemný. Kotúčovým strojom s jemnými kefami vykefovali čistič do povrchu podlahy. Chémia zapôsobila skvele, nadviazala nečistoty, ktoré sa podarilo vďaka kefám vykefovať von z podlahy.

Z povrchu sa špina a už nepotrebná chémie odsali vysávačom, ktorý bol vybavený gumovými lištami, aby nepoškodil podlahu. Tento vysávač musel mať veľmi silný ťah, pretože okrem nečistôt a chémie odsal skoro všetku vlhkosť z podlahy. Hovorila som si, že to majú dobre vymyslené. Môžu tak čistiť aj drevené podlahy a nemusí sa báť, že by veľké množstvo vody podlahu zničilo, pretože voda je rýchlo odstránená.

Čo sa týka našej linoleovej podlahy, bola som úplne spokojná. Podarilo sa ju vyčistiť skutočne detailne a hĺbkovo. Presne tak, ako firma sľubovala.