Pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Funguje totiž na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie. A to opravdu jen na krátkou chvíli. Takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. A o to určitě nestojíte, když jste si zaplatili za vyčištění koberce a budete tam mít nové skvrny. čištění koberců Praha 9

velmi znečištěný koberecnečistoty zašlapané do kobercejak vyčistit namáhaný koberec

Takže když jsem čištění koberců potřebovala já…

Takže když jsem čištění koberců potřebovala já, tak jsme si dávala velký pozor na to, aby firma tuto metodu na čištění koberců nepoužívala. Takže jsem si při výběru firmy dávala velký pozor a přečetla spoustu recenzí. A proč jsem čištění koberce potřebovala? Nám se totiž koberec povedlo zašpinit od kečupu. A každý víme, jak dokáže být kečup na koberci viditelný. Snažila jsem se to vyčistit, ale neuspěla jsem. Akorát jsem kečup na koberci rozšudlala. Takže jsem si sedla k počítači a hledala takovou firmu, která by měla dobré reference. A nakonec se mi zalíbila úklidová firma čištění koberců Praha 9, protože měla opravdu dobré ohlasy. Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měla alespoň nějakou záruku, že to nedopadne katastrofou jak tehdy u nás ve firmě, tak si za to raději připlatím.

obnova koberceúdržba kobercelevné čištění koberců

Používají totiž…

Ve firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců a další podrobnosti. Takže jsme měli jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví.

Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. Začali nanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu. Pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch. Koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne, takže koberec potom vypadá jako nový a krásně prokoukne. Takže strojové čištění koberců s sebou přináší jen samé plusy.

nejlevnější čištění kobercůsnadné čištění kobercůrychlé čištění koberců