V naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízíme celou řadu úklidových služeb a v tomto článku bychom se chtěli věnovat čištění podlah. Po této službě je čím dál větší poptávka a to primárně z toho důvodu, že si lidé kupují velmi drahé podlahy, které jsou sice kvalitní a mají dobrou životnost, ale není možné je udržovat domácím čištěním. Pokud na ni vezmete obyčejný přípravek nebo kartáč, tak byla vaše investice do drahých podlah naprosto zbytečná.

A proto je lepší se spoléhat na specialisty. Naše úklidová firma Strojové čištění dlažby realizuje čištění podlah strojovou metodou. K úspěšnému strojovému čištění podlah používáme kotoučový stroj, který zajistí detailní a hloubkové vyčištění. Postupujeme následujícím způsobem, podlahu nejdříve kvalitně vydrhneme pomocí velmi účinné čistící chemie. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami.

Poté…

Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a necháme doschnout. Kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využíváme, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Tento jednokotoučový stroj o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm, využíváme k čištění podlah jako jsou dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah.

Garantujeme Vám, že naši pracovníci jsou řádně proškoleni a profesionálové, kteří ke své práci používají vždy kvalitní přípravky a pomůcky. Pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích.

Kyselá…

Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Jednou z našich posledních zakázek bylo čištění podlah v zrekonstruovaném bytě.

Manželé ho koupili a chystali se pronajímat. A aby byl úplně v pořádku, bylo potřeba v něm i vyčistit podlahu. Ale pro náš kotoučový stroj to však nebyl vůbec žádný problém. Zaměstnanci se do podlahy popsali podle výše popsaných postupů a vyčistili podlahu tak, aby byla jako nová. Na manželích bylo vidět, že jsou s naší prací velice spokojení.