Pracuji jako správce budovy lázní a už delší dobu se množily stížnosti na stav naší fasády. Už působila docela zašle a na několik místech byla vidět viditelná špína. A poslední kapkou bylo, když se u jedněch vchodových dveří začala dělat dokonce černá plíseň na zdi. Tak to jsem to už tak opravdu nemohl nechat. Navíc to pro naše lázně rozhodně nebyla dobrá vizitka. A snažili jsme se to vyčistit, ale prostě nám to nešlo.

A věřte mi, že jsme se snažili, ale savo bylo prostě k ničemu. Takže bylo potřeba vymyslet trochu radikálnější řešení než na to jen nadávat a plácat neúčinné prostředky. Holt jsme se museli smířit s tím, že nás úklidový personál na to nemá ty správné prostředky a je potřeba na to zavolat odborníky. Začali jsme teda hledat na internetu nějakou firmu. Která by se o to postarala. Protože bylo jasné, že my si s tím neporadíme.

Chtěli…

Chtěli jsme sice nějakou, u které bychom měli jistotu, že to dobře dopadne, tak jsme pročetli několik recenzí na internetu. A našli jsme tam firmu, která se nám zalíbila a začali jsme se víc zajímat už jen o jejich stránky. A s jejich prací jsme opravdu moc spokojení. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním.

Antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.

Po…

Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj. Který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy.

Působení zároveň není reaktivní. Takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Přípravky neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Takže pokud chcete mít vaši fasádu neustále čistou, tak tento nátěr vám toto přání bez problémů splní. A SERVIS LIPKA, s.r.o.