S těmi…

S těmi těžšími úklidovými záležitostmi se vždy vyplatí obrátit se na specialisty. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové firmy. My měli problémy s fasádou naší zmrzlinárny. Už byla opravdu zanedbaná a vrcholem všeho bylo, že na pár místech byla i plíseň. A protože přece jenom prodáváme jídlo, tak to tam nemohlo zůstat. A tak jsme si o tom začali něco více zjišťovat. A víte co? Ono stačí opravdu málo, aby se vám plíseň udělala. Dnes se prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. A nám se plíseň udělala na fasádě našeho obchodu s obleky. Před pár lety se obchod zateplovat a je vidět, že to sebou přineslo i své stinné stránky. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr LSG – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví.

Antimikrobiální…

Antimikrobiální působení  je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech.

 

Přípravky…

Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. A skvělé je, že tato firma nabízí i celou řadu dalších služeb včetně zmíněné sanace plísně. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A to vše realizují po celé České republice, Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.