Před pár dny jsem se obrátila na firmu A Servis Lipka, s.r.o., mytí oken Brno a objednala si mytí oken. Když se mě ptali, co konkrétně potřebuju, aby se na to mohli co nejlépe připravit začala jsem jim vykládat svůj malý příběh. Potřebovala jsem totiž vyčistit okna u svých prarodičů, neboť jsou už staří a sami by to nezvládli. My nemáme čas na to, abychom to dělali, protože jsme docela dost pracovně vytížení a když už ho máme tak jej raději strávíme tím, že si s nimi budeme povídat.

Výškové čištění oken   Jak na leštění oken

Mytí oken jako překvápko

Prarodičům jsme nic nesdělili a chystali jsme jim mytí oken jako překvapení. Chtěli jsme je vzít do města, aby mezitím mohli lidé z A Servisu Lipka uklidit. Prarodičům takle často pomáháme s mnoha úklidy. Například s umýváním podlahy, vynášením odpadků nebo i s mytím nádobí. Jelikož se ale okna nemusí mýt tak často, rozhodli jsme se, že právě na tohle si najmeme úklidovou firmu. Když jsme přišli do bytu a ukazovali zaměstnancům z A SERVISU okna, bylo vidět, že jsou už delší dobu nemytá, ale zase to nebylo tak hrozné. Zaměstnanci nám vykládali příběh o tom, že jednou se jim stalo, že přijeli do bytu a tam okna vypadala, jako by je nikdy nikdo neumyl, byla celá špinavá, umaštěná, a měla na sobě hodně zašlé tmavé skvrny jakoby od kouře.

Jak udržovat okna čistá   Jak nemít na okně šmouhy

Zvyklí na všechno

To u nás naštěstí nebylo, protože bychom se za to museli trochu stydět, že bychom nechali babičku a dědu v takových podmínkách. Naše okna byla běžně znečištěná a nemytá jenom pár měsíců. Dozvěděli jsme se, že pro kvalitní provedení mytí oken je vždy důležité perfektně umýt celou plochu okna, včetně jeho rámů a parapetů. Technologie mytí oken, kterou naše firma používá, spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývákem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Po proschnutí umyté plochy ji i pracovníci A SERVISU vyleští na sucho čistou bavlněnou plenou.

Zbavení se špíny na oknech od smogu   Prostředky na mytí oken

Technologie leštění

Jedná se o čistění pomocí technologie takzvaného suchého čištění. Nikdy prý nepoužívají lešticí přípravky. Je to určitě fyzicky náročnější postup, okna pracovníci vyleští pouze na sucho. Tím je zaručeno, že okna zůstanou déle čistá. A když to nemusíme mýt sami. Společnost má prý již ověřeno, že za použití leštících přípravků za mokra, jsou po krátkém čase vidět na oknech šmouhy a tahy po leštění. Při vlastním mytí skleněných ploch proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla. Jelikož by i staré leštidlo za nějaký čas mohlo vlivem povětrnostních podmínek vystoupit, a byly by viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění. A my jim věříme, jednak protože jsme na vlastní oči viděli výsledek, který je opravdu velice dobrý. Také kvůli tomu, že nasbírali mnoho zkušeností v zahraničí, například v Rakousku, v Německu nebo na Slovensku.

Okna jako křišťál   Výškové mytí oken

Jak mít lesklá a čistá okna