V naší…

V naší galanterii jsme si už nějakou dobu říkali, že by to chtělo naše prostory vylepšit. A to nezahrnovalo jen nový interiér, ale i čištění fasády. A bylo nám naprosto jasné, že s tím si my jen tak určitě neporadíme. Jsme v poměrně rušné ulici v centru města kousek od silnice, takže se fasáda z městského spadu opravdu zašpiní raz dva. A taky podle toho tak vypadala. A co bylo ještě lepší, tak na ní byla dokonce plíseň. Takže nám bylo jasné, že tady není prakticky žádná šance, jak bychom se o to mohli sami postarat. Tak jsme hledali na internetu nějakou firmu, která by se o to postarala. Narazila jsem na úklidovou firmu, která měla vážně vynikající reference na plísně v bytě. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

 

A většinou…

A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout, Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách.

 

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Takže díky tomu bude fasáda neustále v perfektním stavu. Tuto firmu musím opravdu všem doporučit. Určitě jsem nebyla jediná, kdo kdy hledal nějakou úklidovou firmu, která by se čištěním fasád zabývala. Tak snad takto alespoň pomůžu ostatním ve výběru. A firma navíc nabízí i celou řadu dalších úklidových služeb, ke kterým patří i čištění koberců, podlah, mytí oken – a to i ve výškách, ale i odstraňování graffiti. A SERVIS LIPKA, s. r. o.