Táto varianta privyrobiť asi napadla skoro každého, najmä študentov. Nie je to nijak náročná práca, nenadriete sa a nemusíte kvôli tomu vstávať skoro ráno. Časové podmienky a zárobok si viac-menej diktujete vy sami. Takže čo viac si priať? Znie to pomaly ako brigáda snov, ale aj tak ide o brigádu, kde platia určité pravidlá a je potrebné sa na ňu pripraviť.

Doučovanie je ideálny privýrobok

V prvom rade by ste sa nemali preceňovať, ale ani podceňovať v tom, čo naozaj viete. Čo vám ide a čo vám naopak nikto do hlavy, nech sa akokoľvek snaží, nedostane. Keď kvapnete na ten pravý predmet, v ktorom ste si istí, tak s tým začnite. Ďalej si tiež nemyslite, že vám niekto dá desať eur za to, že budete hodinu opravovať dieťaťu to, čo mal za úlohu doma. Ani omylom. Správny doučovateľ sa na svoje lekcie pripravuje aj vo voľnom čase.

Zvlášť u detí je potrebné snažiť sa hodiny vytvárať tak, aby sa vaši študenti nenudili a aby ste im látku popredne vysvetlili. A to platí aj u starších klientov. U nich je výhodou, že už vám presnejšie povedia, v čom tápu a vy tak môžete jednoducho vopred pripraviť úlohy zaoberajúce sa danou problematikou a nechať ich nad nimi chvíľu popremýšľať. Nenechajte sa rozhodiť, pokiaľ dôjde k niečomu, čo vy sami tak úplne neovládate. Vždy je možné priznať farbu, uznať, že holt aj vy ste v škole občas nedávali pozor a do budúcej lekcie zistiť, ako sa veci majú. Určite vám za to hlavu nikto neodtrhne.

Musíte byť trpezliví

Zároveň je ale nutné pamätať na to, že nestačí danému predmetu iba rozumieť. Musíte toto vedenie zvládnuť odovzdať ďalej. K čomu je šikovný učiteľ, ktorý ale nedokáže látku svojim žiakom vysvetliť? Musíte byť trpezliví a ak to študent nepochopí na prvýkrát, mali by ste mu to vedieť vysvetliť iným spôsobom. Nikto učený z neba nespadol. A to platí nielen pre vaše študentov, ale aj pre vás. Aj keď s doučovaním ešte len začínate, a nemáte teda žiadne pedagogické skúsenosti, nevadí. Pokiaľ máte usilovnosť, časom to zvládnete.

Toto budú asi najdôležitejšie zásad pri doučovanie, ktoré je potrebné poznať. A ako potom výhodne zárobok investovať? Napríklad do čistenie kobercov od upratovacie firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., Tepovanie kobercov, sedačiek Zvolen, ktorá vám za veľmi priaznivú cenu vyčistí vaše koberce, že budú ako nové. Vy tým ušetríte veľa času, pretože väčšina bude radšej doučovať a zarobí si na tieto služby, než aby sa s čistením koberca zabíjali sami.