proč vznikají plísněPlíseň na stěnách bytu jsme měli od té doby, co jsme se nastěhovali…

Plíseň na stěnách bytu jsme měli od té doby, co jsme se nastěhovali. Nikdy jsem si s tím nedělala starosti. Objevily se na určité období v zimě a potom s teplem zase zmizely. Tak nějak jsme se smířili s tím, že s námi žijí. Savem se nám je nepodařilo zlikvidovat. Naučili jsme se je brát jako přirozenou součást bytu.

Svůj přístup jsme ale změnili poté, co nás navštívil známý, který je lékař. Když uviděl v místnosti plíseň, varoval nás, ať s tím něco děláme, protože plísně mohou způsobovat mnohá onemocnění a infekce, o kterých nemusíme mít dlouho ani tušení. Takové řeči mě vždycky vyděsí. Manželem to očividně taky pohnulo, protože jsme se po doktorově odchodu dohodli, že musíme něco podniknout. Čím odstranit plíseň.odstraňujeme plísně v domě

Vzhledem k tomu, že jsme si s plísněmi nedovedli poradit sami…

Vzhledem k tomu, že jsme si s plísněmi nedovedli poradit sami, bylo zřejmé, že si budeme muset zaplatit služby odborníků. Jako ta pravá pro likvidaci plísně se nám zdála být firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Poslala k nám své techniky, kteří u nás obhlédli situaci jak a čím odstranit plíseň. Zjistili, že náš problém je jednoduchý. Jako většina domácností jsme měli problém s kondenzační vlhkostí. Což znamená, že jsme vytvářeli více vodních par, než se zvládalo odvětrat, proto páry kondenzovaly na stěně, způsobovaly její vlhnutí a následný vznik plísní. Čím odstranit plíseň.

vlkost v domě  jak zatočit s plísní v koupelně  když se v bytě drží plíseň

Kupodivu toho bylo spoustu, co jsme mohli pro zlepšení situace udělat. Dostali jsme od techniků rady, jak se chovat k bytu ohleduplněji, vytvářet méně vodních par a být schopni jich co nejvíce z bytu odvětrávat. Dále technici odstranili plísně ze stěn, provedli jejich dezinfekci, a navíc je ošetřili LSG nátěrem proti plísním a pohlcování vlhkosti.

plíseň za topením v domě  zjištění plísně v domě  výskyt plísní

Díky všem těmto zásahů už plísně naše stěny neobývají, žijeme teď v mnohem zdravějším prostředí. Vděčíme za to panu doktorovi, a hlavně A SERVISU. Čím odstranit plíseň.

protiplísňový nátěr LSG