Nedávno…

Nedávno jsme doma řešili nepříjemnou situaci, a sice na střeše našeho domu se nám udělala plíseň. Máme totiž vodorovnou střechu – žádné křidlice. No a když to tam šel manžel nedávno zkontrolovat, tak zjistil, že je tam černá plíseň. A snažil se to vyčistit, ale asi si domyslíte sami, že to zkrátka nebylo možné. A tak jsme o tom začali něco více zjišťovat, protože to takto opravdu nemohlo zůstat. A zjistili jsme docela zajímavé informace. Například že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit, velmi podstatné informace jsme nabyli v rubrice Plísně, mytí fasády,  kde byly hodnoceny jednotlivé firmy, nejvíce se  mluvilo o profesionální firmě z Brna.

 

Jedná se…

Jedná se o úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. . Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hnedka do týdne, takže jsme nemuseli trnout hrůzou, že to bude trvat milion let. Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Po desinfekci, odstranění stávajícího mikrobiálního napadení a renovaci poškozeného povrchu aplikují LSG. Docílí  tím ochrany proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub a kvasinek. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Nátěr se může užívat ve vnitřních i vnějších prostorách a má univerzální aplikovatelnost na omítky, barvy, dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Jedná se o nejúčinnější prostředek trvalé ochrany proti mikrobiálnímu napadení s certifikátem na přímý styk s potravinami na trhu.

 

Nátěr…

Nátěr je totiž vyvinutý speciálně i pro aplikace v potravinářských a zdravotnických provozech. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř domu, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci.