Vlastním menší květinářství a už delší dobu mi dělal starost stav naší fasády. Byla totiž špinavá, a aby toho nebylo málo, tak se na ní udělala dokonce i plíseň. A to už byl fakt průser, takže bylo nutné se o to co nejrychleji postarat. A tak jsem si o plísním a začala něco zjišťovat, abych věděla, jak se s tím vypořádat. A našla jsem docela zajímavé informace a chtěla bych se o ni s vámi podělat.

Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Je to moc málo místa na to, aby mohla odcházet vlhkost. A kde se tvoří vlhkost, tak vzniká ideální prostor pro vznik plísní. Takže je vidět, že zateplování má i své velmi stinné stránky. A stejně snadno vám může plíseň vzniknout i v interiéru.

Naštěstí…

Naštěstí se o vše postarala Špinavá fasáda, čištění Pardubice. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

A je velmi univerzální. Protože je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme.

Fasáda…

Fasáda našeho květinářství je od té doby opravdu v perfektním stavu. Takže pokud taky máte problémy s vaší fasádou, rozhodně dejte vědět jim, oni už si s tím poradí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Takže je vidět, že má firma opravdu široké pole působnosti.

A jejich služby mi přijdou i za stále přijatelnou cenu. Není sice nejnižší, ale zase není nedostupná. Pro více informací o této firme se podívejte na jejich webovky. Určitě tam najdete vše, co se úklidu týče a co byste mohli potencionálně potřebovat. Nabízí toto opravdu hodně. A to vše realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.