Každý den chodím venčit našeho jack russela, takže mám poměrně přehled o okolí. Někdy zajdu kousek dál a dostanu se tak na zajímavá místa. Bydlíme v normální městské čtvrti. Řekla bych, ani příliš luxusní, tedy ne žádné extra honosné vily, ale klasické rodinné domy a menší bytovky. Ale rozhodně to není jedna z těch vyhlášených pochybných čtvrtí, kde by se člověk bál jít večer ven venčit psa. Odstraňování graffiti Plzeň

preventivní ochrana2

Poslední dobou jsem si ale všimla dvou nešvarů, přičemž jeden má jednoduché řešení. Jednak se po ulicích povaluje nějak moc odpadků, i když je v naší čtvrti spousta košů. Ale vydedukovala jsem z toho, že popeláři nejezdí tak často, jak by bylo potřeba. Vítr pak odpadky, které přetékají z košů, rozfouká všude po ulicích. A druhá, daleko vážnější věc, je, že jsem si všimla, že na několika omítkách se objevuje graffiti. Tím, jak chodím často ven, tak si toho všímám. Toto vandalství se vyskytuje i na fasádách, kde ještě před pár týdny nebylo.

Tak jsem trochu chytla strach, jestli to nečeká i nás. Protože i u nás v ulici jsem teď nově objevila nějakou čmáranici. A to už mi přišlo moc! Říkala jsem to manželovi a ten mi jen řekl, ať se s tím nenervuju, že to nemůžu ovlivnit. Že můžeme jen doufat, že se nám vandalové se spreji vyhnou. S tím jsem se však já nechtěla spokojit, a proto jsem sedla k počítači a hledala. Četla jsem různé diskuze a názory a vypsala jsem si několik bodů na papír, co by teoreticky přicházely v úvahu.

preventivní ochrana3preventivní ochrana4preventivní ochrana5preventivní ochrana6

Jednou možností…

Jednou možností bylo nechat si kolem domu namontovat kamerový systém, z čehož jsme nakonec ustoupili. Protože je to strašně drahá záležitost, ale navíc si nedovedu představit, jak by se to v případě posprejování řešilo. Než by policie chytla vandala (a jestli vůbec), táhlo by se to dlouho a my by museli stejně řešit to, jak odstranit graffiti z fasády. Proto nám nakonec přišla nejlepší varianta prevence. V jedné diskuzi to lidi rozebírali, že se na fasádu dá specifický nátěr, který nějak znemožní vandalům zeď poničit. Manželovi se to taky líbilo, tak jsme začali hledat firmu, která by nám to udělala kvalitně a hlavně levně.

A nakonec výrazně vyhrála úklidová firma Odstraňování graffiti Plzeň. Pozvali jsme si je domů a vše proběhlo bezproblémově. Byli jsme nadmíru spokojeni. A SERVIS LIPKA, s.r.o. nám na fasádu nanesl speciální antigraffiti nátěr, ten nanesli v několika vrstvách. A SERVIS v této službě nabízí nejlevnější cenu v České republice, a to od 120 korun za metr čtvereční, takže to byl taky podstatný bod, podle kterého jsme se rozhodovali. Co je na tomto preventivním zákroku (ochranná vrstva zabrání proniknutí spreje do struktury omítky) nejlepší, je, že A SERVIS garantuje funkčnost ochrany. Odstranění graffiti z takto ošetřených povrchů je pak nekomplikované a vždy se 100% výsledkem. Pokud se nám objeví na fasádě graffiti,  A SERVIS ho odstraní, ale hlavně zdarma! Takže teď už mám klid na spaní. Odstraňování graffiti Plzeň

preventivní ochrana7preventivní ochrana8preventivní ochrana9preventivní ochrana10