Jak se tak okolní domy, zastávky a zdi začaly plnit různými sprejerskými „ozdobami“. Řekl jsem si, že tomu, aby stěna našeho domu dopadla stejně, předejdu hned a posprejuju si dům sám. Ale tak, aby to bylo pěkné a aby se mi to líbilo. Sprejování se mi líbí, ale nesmí to být kýčovité a nesmí to samozřejmě být bez souhlasu majitele dané plochy.

GraffitiBoj proti graffitiSTOP graffiti

Graffiti jako ochrana před graffiti?

Koupil jsem si spreje, nanečisto si vyzkoušel, jak se s nimi pracuje a vytvořil si předlohu, podle které jsem dům vyzdobil. Pro někoho to možná může být výstřední, ale my s manželkou jsme byli spokojení. Jenomže ne dlouho. Sprejerům se můj výtvor zřejmě moc nelíbil, a proto ho přesprejovali bílými klikyháky, které samozřejmě můj obrázek přebily. Teď už to vůbec nevypadalo hezky. A měl jsem najednou velice nepříjemný úkol. Musel jsem se postarat o likvidaci graffiti sprejerů i toho mého, který by poničený neplnil svou funkci a asi by zase jen sprejery dráždil.

vandalismusPomalované zdiSTOP streetart

Sám jsem se do toho pouštět nehodlal a práci jsem raději přenechal profesionálům z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstraňování graffiti Praha. Že odstraňování graffiti nebude
sprejování graffitů

snadné, jsem chápal. Předpokládal jsem také, že s tím bude spojeno i poničení původního nátěru. Nečekal jsem tedy od firmy žádné zázraky, ale i tak mě potěšila, že to velice dobře a šetrně zvládla. Zajímal mě antigaffitový nátěr firmy. Proto jsem se nezdráhal a aplikaci odsouhlasil. Výhody rozhodnutí jsem objevil už po dvou měsících.

Sprejerům se asi nelíbila vyčištěná zeď domu, takže jsme s jejich graffiti měli zase co dočinění. Tentokrát jsem ale nejprve kontaktoval A SERVIS. Už během následujícího týdne k nám napochodovali, graffiti hravě odstranili a znovu nanesli ochrannou vrstvu. Kdybych věděl, že to bude tak jednoduché, nevymýšlel bych nesmysly s vlastním graffiti. S Odstraňování graffiti Praha jsme nadmíru spokojeni.

Odstraníme vám graffiti z omítkyZničená omítka