Starám se o provoz klenotnictví a v poslední době jsem měl dojem, že podlaha začíná být ve velmi špatném stavu. Sice je v našem areálu uklízecí personál, ale to nestačilo. Tak jsem si řekla, že to nechám vyčistit od nějaké úklidové firmy. Ony přece jenom disponují lepšími technickými prostředky i kosmetikou, která není v běžných obchodech dostupná. Ovšem s žádnou jsem neměla zkušenosti, tak jsem se začala vyptávat známých. Jeden známý mi doporučil Brno voskování, linolea, se kterou má prý jen ty nejlepší zkušenosti. My jsme s jejich prací byli taky nadmíru spokojení.

Hloubkové čištění

Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. A výsledky byly ohromující. V některých případech používají kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a podlaha byla v perfektním stavu.

Voskování

Dále nám doporučili, abychom si podlahu nechali zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod. Na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný protiskluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah.

Doporučení

Tímto bych chtěla všem služby této společnosti doporučit, protože jsme byli s nimi spokojeni ve všech směrech, které mě napadají. Zaměstnanci byli moc milí a ochotní, což se také tak často nevidí. Jedná se skutečně o kvalitní podnik s proškolenými a milými zaměstnanci, kam se budeme určitě rády vracet. Zaměstnanci jsou navíc velice milí a ochotní, je s nimi skvělá domluva, nebyli s nimi žádné problémy a s takovými lidmi je vždy radost spolupracovat. Tato úklidová firma nabízí i celou řadu dalších služeb, tak až budeme opět něco potřebovat, určitě se obrátíme právě na ně. Věřím, že i jejich ostatní služby budou stejně kvalitní. Pro více informací se podívejte na jejich internetové stránky. A SERVIS LIPKA, s.r.o.