Jak odstranit plíseňPřípravky s chlórem, které slibují, že zlikvidují plísně, jsou naprosto k ničemu. Ověřil jsem si to na vlastní kůži, když jsem doufal, že právě tyto přípravky mi pomohou zlikvidovat plísně v bytě. Jediný efekt, který měly, byl ten, že v okamžiku aplikování „smyly“ plísně z povrchu. Plísňové spory si ale žily radostně dál hlouběji ve stěně, do které se prorostly. A když se cítily zase bezpečně, objevily se znovu i na povrchu. Takže chlór jen navozuje zdání čistoty, ale pravda je ta, že skutečný problém jen zamaskuje a nechá ho na místě.

 

čím odstranit plíseň

Proto jsem se snažil najít chloru prostý přípravek, což vůbec není jednoduchý úkol. Když se mi to nakonec podařilo, tak stejně neúčinkoval. Alespoň se z něj nelinul tak nepříjemný zápach jako z přípravků chlor obsahujících. Jenomže s výskytem plísní v mém bytě to nic neudělalo a nebyl jsem o nic blíž řešení než předtím a přede mnou opět byl problém Jak odstranit plíseň.

 

čím jít na plíseňPotom mě někdo přivedl na nápad… Jak odstranit plíseň

 

Potom mě někdo přivedl na nápad objednat si na to firmu a přenechat tyto starosti jim. S nabídkou zakázky jsem oslovil solidně vypadající firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., o které jsem se dozvěděl, že neužívá přípravky na bázi chlóru. A začaly se dít věci. Firma na to šla úplně z jiného konce.

plíseň v bytě
Její technici hledali ohniska přísunu vlhkosti a odhalili je v mém nešetrném obývání bytu. Jelikož jsem neovládal základní pravidla účinného větrání, způsoboval jsem hromadění vodních par. Proto mě technici naučili správně větrat. Potom svedli boj s plísněmi, kartáčem je odstraňovali ze stěny a dezinfekcí ošetřovali místa jimi napadená.

 

Po odstranění všech plísňových spor ještě na stěnu natřeli LSG nátěr, který zamezuje pronikání vlhka do zdi. Teď, když se mi daří udržovat stěny suché, nemám v bytě šanci na plísně narazit.