Moje babička byla už starší, tak odešla do domu důchodců, protože už nechtěla být nikomu na obtíž. Přenechala mi svůj byt, protože já doteď bydlela v podnájmu. A když jsem se přestěhovala, měnila jsem si nábytek a za jednou skříní jsem našla plíseň. Snažila jsem se to vyčistit, ale neuspěla jsem, a to jsem za čisticí prostředky proti plísni utratila neuvěřitelné peníze. Jak odstranit plíseň

Jak na plíseň   prostředky na odstranění plísní   vlhkost způsobující plísně

Takže bylo potřeba přejít k plánu B – Jak odstranit plíseň, a sice najít nějakou úklidovou firmu, která by se o to postarala. Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která měla vážně vynikající reference. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. Nejenom že plíseň očistili, a to tak, že se už nevrátila, ale navíc jsem se od nich dozvěděla i řadu věcí o tom, jak vlastně plíseň vzniká. Mým problémem bylo pravděpodobně to, že jsem měla mezi místnostmi příliš velký teplotní rozdíl.

Abyste plísni předešli

Abyste plísni předešli, tak by mezi jednotlivými místnostmi neměl být teplotní rozdíl vyšší než 4 stupně Celsia. Pokud máte v nějaké místnosti výrazně nižší teplotu, tak když se do ní (například po otevření dveří) dostane výrazněji teplejší vzduch, už to může být problém. Teplý vzduch totiž v sobě obsahuje mnohem více vodních par, které se na chladném místě usadí a začnou kondenzovat ve vodu. A kde je vlhko, tam je zpravidla i plíseň, o tom jste určitě slyšeli i sami.

firma na odstraňování plísníúklidová firmaboj proti plísni

Plíseň se vždy drží prostorů, kde bývá vlhko, jako jsou sklepy a podobně. Proto se vyplatí udržovat konstantně stejnou teplotu. A vyplatí se to i z hlediska nákladů na topení. Lepší je v obytných místnostech dodržovat teplotu v rozsahu mezi 18 a 22 stupni Celsia, než nechat místnosti nehospodárně vychladnout pod 18 stupňů Celsia a následně místnosti znovu vytápět na ideální teplotu vzduchu. Protože i když to tak na první pohled nemusí vypadat, je to finančně velice nevýhodné.

Je lepší udržovat stejnou teplotu. Navíc tím budujete i jistou prevenci proti plísním. Ale i ta bohužel nemusí být vždy stoprocentní. Proto je lepší se spolehnout na LSG, který funguje už opravdu stoprocentně. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísním. Od té doby s plísní problémy nemám a jsem té firmě opravdu vděčná. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek. S plísní má problémy určitě spousta dalších lidí, tak snad jsem jim tímto pomohla. Jak odstranit plíseň

plíseň za radiátoremodborníci na plíseňzdi s vlastním životem