V poslední době už posprejovaná zeď nevyvolává žádné překvapení, není to nic neobvyklého. Paradoxně se dostáváme pomalu do situace, kdy se neposprejované budovy dostávají do menšiny. To je samozřejmě případ především sídlišť. Na venkově to tak určitě nevypadá, ale ani tam není graffiti nic ojedinělého. O to víc však vlastníka rodinného domu posprejovaná stěna zasáhne. Většinou je totiž rodinný dům postavený jím samotným a citová vazba k stavbě je tady mnohem silnější.

Prevence přes sprejery   Prevence před graffiti

Dědeček poprosil mě

Když toto všechno vezmu v úvahu, vůbec se nemůžu divit, že dědečka tolik vyvedlo z míry graffiti na jeho domě. Vždycky jsem ho znala jako laskavého a klidného pána, ale teď křičel, nadával a rozčiloval se tak, jak bych nevěřila, že je to u něj možné.

Antigraffiti ochrana   Odstranění graffiti z cihlové zdi

Jenomže vztek nic nevyřeší. To děda nicméně musel pochopit, když do jednoho místa nízko u země, na kterém také bylo cosi nasprejováno, kopl nohou a zlomil si při tom palec. Tohle ho přivedlo zpět do příčetného stavu. Už s klidem se obrátil na mě a poprosil mě, jestli bych nemohla pohledat někde na počítači nějaké informace o tom, jak se těch hrůz zbavit.

Odstraňování graffiti z fasád    Odborné odstranění graffiti

Řešení? Odstraňování graffiti Pardubice

Úkolu jsem se chopila zodpovědně. Pročetla jsem spoustu diskuzí a po několika hodinách se ze mě stal odborník na graffiti. Řekla jsem dědovi, co určitě nefunguje a co jen částečně, a taky jsem ho varovala před tím, že se sprejeři často vrací na místa, kde už škody jednou napáchali. Proto jsem mu doporučila antigraffitový nátěr od firmy A Servis Lipka, s.r.o., Odstraňování graffiti Pardubice.

Odstranění graffiti cena

Děda si nechal poradit a služby A SERVIS Lipka si nemůže vynachválit, se vším byl spokojený. Odstranění graffiti proběhlo dobře a antigraffitový nátěr už také vyzkoušel a funguje bezvadně. Dostala jsem pochvalu, že jsem mu tak pěkně poradila.

Odstranění graffiti z domu   AGO na všechny povrchy