Koupili jsme si byt, do kterého jsme se přestěhovali pár měsíců po jeho koupení. Krátce poté, co jsme se zabydleli se na stěnách jednoho pokoje začaly vytvářet podivné vlhké skvrny. Když se později v těchto místech objevily i plísně, začali jsme se obávat toho, aby se situace ještě dále nehoršila. Rozhodli jsme se problém co nejrychleji a nejefektivněji vyřešit. Jak odstranit plíseň

utěsnění oken a vlhkostkondenzace parvlhkost v koupelně

Zjistili jsme si, které firmy se zabývají likvidací plísní a mají kladné reference a mají info  Jak odstranit plíseň, a jednu z nich – A SERVIS LIPKA, s.r.o. – jsme k nám pozvali. Technici A Servisu zjistili, že je tento pokoj špatně provětrávaný, jsou v něm plastová okna, která velice dobře těsní, a k tomu i dveře prakticky nemají žádnou spáru, takže se vzduch uvnitř pokoje téměř nepohybuje.

Vzhledem k tomu, že jsme právě v této místnosti sušili prádlo…

Vzhledem k tomu, že jsme právě v této místnosti sušili prádlo, bylo od nás dost hloupé nechávat ji skoro hermeticky uzavřenou. Vodní páry ze schnoucího prádla se v pokoji hromadily a hromadily. Protože neměly možnost se z místnosti dostat, kondenzovaly na stěnách a způsobovaly jejich vlhnutí. To, že se na vlhkých stěnách objevily plísně, pak už jen bylo přirozené vyústění celé situace.

plíseň na obkladech   plíseň v bytě   skvrny od plísně

Technici řekli, že plísně samozřejmě ze stěny odstraní, celý pokoj vydezinfikují a na stěnu nanesou ochranný nátěr LSG proti plísním. Ale ještě, než se do těchto prací pustili, nám dali tipy, jak vysokou vlhkost v pokoji snižovat a neriskovat tak opětovný výskyt plísní. Velký důraz kladli na pravidelné větrání, poradili nám také nezavírat dveře do této místnosti a prádlo raději sušit na balkóně, jestli to bude možné.

Potom už nic nebránilo tomu, aby začali s odstraňováním plísní a nanesením LSG nátěru. S jejich prací jsme více než spokojení, problém s plísněmi vyřešili rychle a definitivně. Jak odstranit plíseň

jak odstranit skvrnyúčinné prostředkyplíseň na zdech