Babička mi občas volává, aby zjistila, jak se máme, a co je u nás nového. Jednou ale volala ze zcela jiného důvodu a kvůli jejímu rozhořčení jsem v prvních momentech ani příliš nechápal, co se vlastně stalo. Vykřikovala něco o gaunerech a kriminálnících, potom říkala něco takového, jakože by měli všechny zavřít a skončilo to nadávkami na politiky, kteří jenom nesmyslně řeční a nic nedělají. Přitom by měli dávat lepší příklad „těm mladým“.

Problematika s graffitiGraffiti na garážových vratech Praha 1Poškozená cihlová zeď - graffiti Praha

Jakmile se mi babičku podařilo uklidnit…

Jakmile se mi babičku podařilo uklidnit, zjistil jsem, že jim sprejeři posprejovali dům. Prosila mě, ať jim pomůžu vymyslet, jak to dát dolů, protože děda už takovou práci nezvládá. Řekl jsem, že za dva týdny přijedu a dáme to do pořádku. Přijel jsem s nátěrovou barvou a chystal se graffiti přetřít novým nátěrem. Když mě ale babička uvítala se slovy, že jim na domě nasprejovaných nápisů přibylo, došlo mi, že novým nátěrem vyřeším problém jen dočasně. Po několika tazích štětcem jsem navíc zjistil, že přetřít graffiti nepomůže. Bude stále prosvítat. Odstraňování graffiti Praha

Spreje na graffitiGraffiti Praha 4Stop graffity Praha

Museli jsme vymyslet…

Museli jsme vymyslet něco úplně jiného. Napsal jsem do jednoho diskuzního fóra a poprosil o nějaké tipy. Dostal jsem doporučení na firmu Odstraňování graffiti Praha, a když jsem si o ní zjistil více informací, vypadalo to, že jsem našel ty pravé. Přijeli k babičce a dědovi, zlikvidovali graffiti, která už byla napáchána, a nanesli svůj speciální antigraffitový nátěr, jímž do příště zajistí, že se další graffiti bude ze stěny odstraňovat jednoduše a bez poničení omítky.

Graffiti v Praze jsou všudeOdstranění graffiti z plechových vratOdstranění z kamene

Jelikož služba A SERVIS LIPKA, s.r.o. funguje tak, že v případě další návštěvy sprejerů stačí firmě jen oznámit, k čemu došlo, a firma se už všechno sama zařídí, ubyla babičce jedna velká starost. Graffiti už ji nestresuje, ví, že stačí zavolat a za pár dní bude zase všechno při starém.