Před pár lety jsem si vybudovala vlastní kadeřnictví. Od školy jsem roky pracovala vždy jako zaměstnanec, ale nikdy to nebylo ono. Někdy se mi nelíbil koncept kadeřnictví, chtěla jsem dělat odvážnější střihy, jindy to byl nízký plat. Tak jsem se rozhodla, že to zkusím sama. Po svým. Našla jsem si prostory, které byly jen kousíček od centra, aby bylo kadeřnictví dobře dostupné, a půjčila jsem si, kde se dalo. Část mi půjčil bratr, část banka a zbytek jsem měla našetřeno. Odstraňování graffiti Praha

Když se v budoucím kadeřnictví udělaly základní úpravy, myslím voda, omítka, natření fasády a světelný poutací nápis, začala jsem pomalu shánět kolegyňky. Nejdříve jsem hodila status na Facebook, jestli se neozve nějaká z kamarádek, protože to by byla pro budoucí kolektiv ideálka. Ale pro jistotu jsem dala inzerát i na jeden portál nabízející práci. Mezitím jsem si začala vybavovat interiér. Na to jsem se těšila nejvíc. Peněz jsem měla dostatek, proto jsem se rozhodla, že salon udělám tak, aby vypadal co nejvíc luxusně. Samozřejmostí jsou kadeřnická křesla z kůže, většinou bývají černá, já zvolila krémově bílá. Poté jsem si objednala v italském designovém obchodě bílé tapety se zlatými ornamenty a takto jsem si salon utvořila k dokonalosti.

problematika graffiti2   problematika graffiti3   problematika graffiti4

Po týdnech práce…

Po týdnech práce byl salon připravený k otevření, kolegyněmi bude jedna dlouholetá kamarádka a další mladá slečna, která má za sebou kurzy ve Francii a navíc je velmi milá. Dalšími detaily, které dělají luxusní dojem, je minimalistické občerstvení a čerstvé květiny. Obojí jsem smluvila, aby do kadeřnictví pravidelně chodilo.

Po pár měsících jsme se dostali do povědomí lidí a začala jsem konečně vydělávat. Za ty roky se změnilo jen to, že jsem přijala ještě jednoho kadeřníka, který dělá extravagantní střihy. Před dvěma měsíci jsem také splatila všechny dluhy a připadalo mi všechno bezchybné. V tomto rozpoložení jsem si však nežila dlouho.

problematika graffiti5  problematika graffiti6  problematika graffiti7

Jedno ráno

Jedno ráno, co jsem přišla do práce dřív, abych udělala ještě nějaké papíry, jsem zůstala stát před kadeřnictvím jako opařená. Přes moje milované kadeřnictví byl posprejovaný ohyzdný nápis graffiti! Na světlé fasádě se opravdu „krásně“ vyjímá, říkala jsem si ironicky. Volala jsem na policii a začala to řešit. Ti mi však vyčetli, že nemám před kadeřnictvím kameru, že takto pachatele těžko najdou. Tak jsem rezignovala. Ale s graffiti na fasádě luxusního kadeřnictví by to nešlo! To by prošlo leda u nějakého odvšivováku.

Hledala jsem hystericky na internetu nějaké rady. Svépomoc jsem rovnou vzdala. Nejsem blbá, abych se snažila houbou drhnout takovou chemikálii ze zdi. Hledala jsem reference na odborníky a nejlepší hodnocení měla úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Zavolala jsem jim, vylíčila jim můj problém a oni ochotně hned přijeli. Graffiti odstranili, a rovnou mi provedli preventivní zákrok proti takovým vandalům – antigraffiti nátěr. Je to jejich technologie, která vytvoří na fasádě vrstvu, tou se pak graffiti sprej nevsákne do struktury a jde to snadno odstranit. Takže se už nebojím, pokud přijde další vandal, volám A SERVIS, který mi zajistí další servis a zdarma! Odstraňování graffiti Praha

problematika graffiti8  problematika graffiti9  problematika graffiti10