Jednou v noci jsem zvenku slyšel podivný hluk, byly to takové škrábavé a syčivé zvuky. Podíval jsem se z okna ven a nic jsem neviděl, jen na druhé straně ulice stálo pár lidí, kteří se bavili, ale od nich zvuk, který jsem slyšel, nevycházel.

Graffiti – odstraňování, ochranné nátěry

Odstranění graffiti z přírodního kamene

Odstranění graffiti z cihel

Ráno cestou do práce jsem zjistil, odkud…

Ráno cestou do práce jsem zjistil, odkud se zvuk vzal. Vyluzovali ho sprejeři, kteří posprejovali téměř všechny domy v ulici. Dostal jsem zlost na ty lidi na druhé straně ulice, kteří je museli minimálně zahlédnout a neřekli nic, dělali, jako by se nic nedělo. Ta netečnost mě neskutečně rozčiluje. Každý se stará jen sám o sebe. Přitom by stačilo na sprejery alespoň křiknout, ať to nedělají, pravděpodobně by se rozutekli. Nebo ani nemuselo dojít ke konfrontaci a stačilo zavolat policii. Ale to ne, lidi se raději budou tvářit jako by se nic nedělo, hlavně, když oni sami budou mít klid.

Jak máme odstranit graffitiČím se zbavit graffiti

Nezbývalo mi nic jiného než tu situaci začít řešit. Na viníky jsem ukázat nemohl, takže jsem musel likvidovat škody na vlastní náklady. Tušil jsem ale, že to nebude jen tak a přemalování nebude stačit, nechtěl jsem ztrácet čas a peníze nějakými pokusy, proto jsem se rozhodl rovnou spolupracovat s profesionály. Oslovil jsem firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování graffiti Hradec Králové.

AGO proti graffiti na naší zdiExistuje nějaký nátěr jako prevence proti graffiti?

Graffiti nejprve odstraňovali a až teprve potom…

Graffiti nejprve odstraňovali a až teprve potom na omítku nanesli novou barvu, kdyby se pokoušeli graffiti pouze zamalovat, bylo pravděpodobné, že by zpod nátěru prosvítaly stíny graffiti, a o to jsem nestál. Taky jsme se dohodli na aplikaci antigraffiti ochrany, protože jsem měl obavy z toho, že za nějakou dobu mi vandalové omítku poničí znovu a bude nutné celý postup opakovat. S antigraffitovou ochranou se pro mě řešení celé situace smrskne do jednoho telefonátu A SERVISU, kdy jim oznámím, co se stalo, a oni už se o zbytek postarají. Odstraňování graffiti Hradec Králové.

Antigraffitová ochrana jedině od A Servis Lipka, s.r.o.