Vlhkost v našem bytě byla neúnosná. Vlhly stěny a začaly se objevovat plísně, nejhorší to bylo v kuchyni kolem oken. A protože plísně v bytě znamenají nebezpečí pro všechny obyvatele, začali jsme se to rychle řešit. čím odstranit plíseň

vlhkost v koupelně  plíseň v bytě

Nevýhodou našeho bytu je, že…

Nevýhodou našeho bytu je, že má okna na severní stranu, proto je dost tmavý, a to plísním vyhovuje. S tím se ale nedalo nic dělat, jedině, že bychom ho vyměnili, a to se nám nechtělo. Hledali jsme jiná řešení. Jako nejlepší možnost se nám zdálo spolupracovat s firmou. Která by to z velké části vyřešila a zajistila vše potřebné sama.

skvrny od plísně

Obrátili jsme se tedy na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Technici, kteří k nám dorazili na první schůzku, měli zjistit příčiny problému a vymyslet řešení čím odstranit plíseň. Jako příčinu označili kondenzační vlhkost způsobenou nešetrným způsobem užívání bytu. Byly to takové ty klasické věci, které si neuvědomíte, dokud vás na ně někdo cizí neupozorní. Jako špatné větrání v místnosti, nevyužívání digestoře a plno dalších.

plíseň na zdechplíseň na obkladech

Technici se nám snažili promlouvat do duše a apelovali na nás…

Technici se nám snažili promlouvat do duše a apelovali na nás, abychom větrání nepodceňovali. Oni sami sice udělají, co bude v jejich silách, plísně zlikvidují a stěnu ošetří nátěrem- Který bude zamezovat vnikání vlhkosti do zdi, ale naše přispění bude taky důležité. Kdybychom bezhlavě zvyšovali vlhkost dál, zanedlouho se plísně stejně objeví.

Plíseň na stropěkondenzace par

Poté už postupovali jako obvykle – likvidovali plísně a spory, dezinfikovali stěnu i ostatní plochy v místnosti, nakonec nanesli i již zmíněný LSG nátěr.

jak odstranit skvrny

Snažíme se důkladně větrat, vlhkost držíme na únosné hranici a nátěr A SERVISU nám pomáhá. S plísněmi úspěšně bojovat. Je to už něco přes rok, co jsme se s plísněmi naposledy v bytě setkali a vše nasvědčuje tomu, že už se s nimi znovu ani nesetkáme. čím odstranit plíseň

účinné prostředky